Energetici dnes vyzvou doma Vítkovice

12.10.2018
Po dvou venkovních zápasech se vrací extraligové dění do Karlových Varů. Energie přivítá Vítkovice, kterým se letos daří především defenzivně. První letošní střetnutí těchto soupeřů začne v 17:30. Dorazíte podpořit energetiky?

Vítkovice začaly sezonu solidně a zatím stíhají ten vedoucí vlak. Svěřenci trenéra Jakuba Petra posbírali v dosavadním průběhu soutěže šestnáct bodů, což jim stačí na šesté místo. Na vedoucí Litvínov ztrácí body čtyři. Vítkovice ještě tento týden nehrály, poslední utkání totiž sehráli Vítkovičtí v neděli v derby s Třincem. Ačkoliv počet střeleckých pokusů skončil remízou, Ridera si z utkání neodnesla ani bod, s třineckými Oceláři padla 2:4. I nadále se bude moravskoslezský celek obejít bez druhého nejproduktivnějšího hráče a také bez svého kapitána. Peter Trška má zlomenou lýtkovou kost, Rostislav Olesz pak problémy s ramenem. K dispozici nebude ani Daniel Kurovský. Spoléhat budou Vítkovičtí tradičně na tvrďáka Výtiska a především na gólmana. Jasnou jedničkou je Patrik Bartošák, procentuálně nejlepší brankář Tipsport extraligy. V případě nasazení by neměl zklamat ani Daniel Dolejš, jenž pravidelně nastupuje v druhé nejvyšší soutěži za Porubu. Rideru zdobí především defenzíva. Hlavní zbraň se pochopitelně promítá i v oslabení, které zvládají nejlépe z extraligy. Skóre 17:14 značí, že obraně modrobílých náleží první místo v lize.

Historicky první utkání spolu Karlovy Vary a Vítkovice sehrály 19.12.1953. Z vítězství se tehdy radoval karlovarský tým poměrem 7:3. To ovšem nebylo nejvyšší vítězství v historii. To přišlo v říjnu roku 2008, když Energie vyhrála 5:0. Nejtěžší prohra naopak přišla v lednu roku 2005 poměrem 0:8. Celková bilance ze všech vzájemných zápasů je 30 - 4 - 51 z karlovarského pohledu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karlovarska