Energetici nezahálí, o pauze je čeká náročná příprava

07.11.2018
Zatímco většina extraligových týmů si nyní užívá zaslouženého volna po úvodní porci zápasů nejvyšší soutěže, karlovarští hokejisté vyjeli zpátky do tréninkového procesu.

„Najeli jsme na náš klasický režim v reprezentační přestávce, kdy absolvujeme třídenní dvoufázový blok. Dopoledne trénujeme na dvě skupiny v menším počtu hráčů, kde se zaměřujeme spíš na individuální věci a kondiční stránku, kdy kromě ledu mají hráči ještě posilovnu a kolo. Odpoledne chodíme v šesti pětkách a snažíme se oživit věci z našeho herního systému,“ říká k aktuálnímu tréninku asistent Tomáš Mariška.

Systém, který je v lize ojedinělý, ale má svoje výsledky, i proto se trenéři A-týmu rozhodli na něm nic neměnit i v letošní extraligové sezoně. „Tenhle model jsme si osvědčili v loňské sezoně, praktikujeme ho delší dobu. Myslím si, že je to lepší, hráči v zátěži ještě chvíli vydrží a dostanou volno v půlce té přestávky. Pak už máme čtyři dny na to, abychom se připravili na další extraligové kolo,“ doplňuje sedmatřicetiletý kouč.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karlovarska