Energetici ve druhé třetině zápas s Vítkovicemi fantasticky otočili a berou výhru

15.10.2018
V devátém kole extraligy se hokej po týdenní odmlce vrátil do Karlových Varů, Energie přivítala na svém ledě Vítkovice. Ty se již v páté minutě dostaly do vedení, které si pak dlouho dokázaly držet. Jenže poté se přivalila zelená lavina, Energie třemi góly ve druhé třetině otočila vývoj utkání. Svůj náskok si pak už pohlídala a mohla slavit velice důležitou výhru 5:2 a ukončení dlouhé série porážek. Tři karlovarské branky padly v přesilových hrách.

Ačkoliv je mezi oběma celky v tabulce poměrně značný rozdíl ve prospěch Vítkovic, aktivněji si v úvodu zápasu počínali energetici, kteří již v první minutě zkoušeli překvapit Patrika Bartošáka. Ovšem ani Ostravanům nakonec vůbec netrvalo dlouho proniknout přes lehce ospalou defenzívu Karlovarských, již po čtyřech minutách hry dostal pas do předbrankového prostoru Radoslav Tybor a otevřel gólový účet utkání. Domácí se snažili zareagovat co nejrychleji a během pár minut se Adam Lapšanský hned dvakrát zjevil s pukem v nebezpečné blízkosti hostující klece, ovšem ani jedna z jeho šancí neskončila za brankovou čarou. Přestože bylo skóre nakloněno hostům, ze hry měli více zelenobílí a ti kupili jednu velkou šanci za druhou, v brance Vítkovic však jako skála stál famózní Bartošák. Ofenzivně to byla od domácích skutečně krásná podívaná, které jen chyběla ta klíčová koncovka. Ovšem když už se do útoku probili i Vítkovičtí, procházeli děravou obranou Energie bez větších komplikací. Aktivita Západočechů začala trochu uvadat až při vstupu do závěrečné pětiminutovky periody a Filip Novotný byl rázem v permanenci. K žádné větší šanci ale ze strany hostů nedošlo a jelikož ani domácí se už znovu blízko skórování nedostali, skončila první třetina lépe pro Rideru.

Energetici sice ještě na začátku prostřední periody dohrávali přesilovku, jejich herní projev tomu zdaleka neodpovídal a v pěti na obou stranách už častěji a lépe s pukem kombinovali Vítkovičtí. Slušně rozjíždějící se hokej v podání Ridery však brzy ukončila hra v šesti a Karlovarští dostali opravný pokus využít početní výhodu. A napodruhé se už skutečně zadařilo, blesková kombinace po buly dostala puk na hokejku Tomáše Mikúše, a ten se z první trefil přesně pod víko. Slovenský forvard si také jako poslední z karlovarských útočníků připsal svůj první kanadský bod v sezoně. Vyrovnání energetiky viditelně namotivovalo a Patrik Bartošák zažíval v následujících minutách v brankovišti horké chvilky. I hosté se pochopitelně snažili co nejvíc zavařit soupeři, ale ve svém počínání nebyli ani zdaleka tak úspěšní jako Energie. Dlouhý nápor zelenobílých vyvrcholil ve 34. minutě, kdy odražený kotouč našel před brankou Václav Skuhravý a čerstvý člen zastupitelstva Karlových Varů poslal svůj tým dorážkou do vedení. A západočeský rychlovlak se nezastavil, sotva o dvě minuty později si domácí vybojovali další přesilovku, při níž střelu Matice Podlipnika tečoval těsně před gólmanem Ondřej Beránek. Energie tak ovládla prostřední dějství a otočila pro ni nepříznivě se vyvíjející zápas.

Vstup do třetí třetiny byl v podání Západočechů poměrně pasivní, ofenzivní aktivitu tak na sebe vzaly Vítkovice a v podstatě jen ony předváděly na ledě nějakou tvůrčí práci. Ovšem Energie onu pasivitu zvládala takticky slušně a výsledkem toho bylo sice dost puků mířících na Filipa Novotného, jen málo z nich však mělo potenciál zaplout až do sítě. Hosté se v útoku dosti trápili, zaprvé neměli možnost projít přes nepřetržitě bránící energetiky, a zadruhé ani oni sami nepředváděli dostatečně kvalitní výkony. Ridera se poprvé v poslední dvacetiminutovce usadila v útočném pásmu až krátce před polovinou dějství při přesilové hře, tu však nezvládla úspěšně a její střelecká smůla pokračovala. Energie na ledě ukazovala skutečně vyspělou taktickou hru, skálopevnou defenzívu totiž občas podpořila i menší hrozbou v útoku. Energetici pak tři minuty před koncem zarazili poslední hřebíček do soupeřovy rakve, Ondřej Beránek opět při přesilovce vložil hokejku do střely od modré a velice přesně napodobil svůj první gól. Vítkovice sice takřka okamžitě dokázaly korigovat skóre díky kombinaci, na jejímž konci byl Radoslav Tybor, k bodovému zisku jim to ale nestačilo. Do prázdné branky totiž ještě na konečných 5:2 upravil Martin Kohout, a Energie tak získala cenné tři body.

Zajímavou činnost v utkání vykazovali také čároví rozhodčí, ti totiž vykázali z každého čtvrtého vhazování jednoho z jeho aktérů, přesněji řečeno z celkových 79 buly se jich hned 20 muselo opakovat, z toho čtrnáctkrát vinou domácího hráče.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera  5:2

Branky a nahrávky: 24. T. Mikúš (Kovačevič, Podlipnik), 35. Skuhravý (O. Beránek, Lapšanský), 36. O. Beránek (Podlipnik, T. Mikúš), 57. O. Beránek (R. Vlach, Podlipnik), 60. Kohout – 5. Tybor (O. Roman), 57. Tybor (O. Roman, D. Květoň). Rozhodčí: Petružálek, Jeřábek – Svoboda, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2859. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák (A), L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kohout, Kverka.
HC Vítkovice Steel: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk (C), Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Szturc (A), Lev (A), D. Květoň – Schleiss, Tybor, O. Roman – Dej, Pytlík, Kucsera – P. Zdráhal, Š. Stránský, Hudeček.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karlovarska