Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Garáže v Jabloňové ulici jsou opět pod dohledem

09.11.2018
Lokalita skupinových garáží v Jabloňové ulici působila dlouhodobě problém. V rozpadajících se blocích garáží se stahovali bezdomovci a především se tam nekontrolovatelně hromadil odpad. Tomu mají zabránit nové fotopasti.

Město v uplynulých letech mnohé garáže získalo od majitelů po skončení nájmu pozemků zpět, a pokud se podařilo takto získat celý blok, tento blok demolovalo. Přesto několik garáží stále zůstává, protože jejich majitelé koupili kdysi i pozemek pod nimi. Po zdemolování garážových bloků se celé území vyčistilo a nějakou dobu zde byl poměrně klid.

V říjnu ale město zjistilo, že někteří původci odpadu – ať už komunálního, nebo stavebního – opět začali považovat místo za skládku. Pracovníci veřejně prospěšných prací za pomoci nakladače zapůjčeného od městské Správy lázeňských parků vyčistili lokalitu od 100 tun odpadu, který se tam nahromadil během léta. Samozřejmě, lokalitu pravidelně sleduje například městská policie, a pokud někoho přistihne při vyhazování odpadu, dotyčnému hrozí nemalá pokuta. Přesto však se viditelně některým osobám podařilo proklouznout.

Proto město do uklizené lokality osazuje fotopasti. Jejich úkolem je identifikovat ty, kdo by snad chtěli zakládat v Jabloňové ulici nové černé skládky, případně jejich přijíždějící a dojíždějící vozidla atd. Následovat budou odpovídající pokuty.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karlovarska