Motorkář srazil chodce. Ani jeden z nich to nepřežil

11.10.2018
Ilustrační foto
Včera v podvečer došlo u obce Trotina u Smiřic na Královéhradecku k tragické nehodě. Čtyřiapadesátiletý motorkář zde na silnici srazil 84letého chodce, který na místě zemřel. Motorkář byl ve vážném zdravotním stavu převezen do nemocnice, kde nakonec také svým zraněním podlehl.

„Policisté budou nyní mimo jiné zjišťovat, zda měl chodec na sobě patřičné reflexní prvky, neboť se pohyboval mimo obec za snížené viditelnosti,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík. Kriminalisté také budou zkoumat, jakým stylem řidič motorky jel a zda mohl srážce zabránit.

Nehoda si vyžádala přibližně hodinové uzavření silnice.

Není to jediné úmrtí motorkářů v tento týden. Na Českolipsku v Provodíně nedal v úterý šofér dodávky přednost motocyklistovi. Záchranáři se pokoušeli motorkáře oživit, ale už mu nebylo pomoci. V ten samý den zahynul řidič motorky ve Slavičíně, který se bez přilby projížděl areálem bývalých Vlárských strojíren. Z dosud nezjištěných důvodů se však dostal do smyku a narazil do tří zaparkovaných aut. Náraz byl tak silný, že motocyklista na místě zemřel.

Aktuálně z Karlovarska