V neděli proběhne tradiční Lázeňský festival jablek

08.10.2018
Ilustrační foto
Na neděli 14. října 2018 připravil Karlovarský kraj pro malé i velké návštěvníky tradiční Lázeňský festival jablek. Mariánskolázeňskou kolonádu zaplní výstava regionálních odrůd ovoce, lidé budou moci vyzkoušet známé i netypické chutě jablečných moučníků a u stánků nebude nouze o podzimní dobroty.

Festival pořádá Karlovarský kraj společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny -  Správa Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, s městem Mariánské Lázně , Českým zahrádkářským svazem a s dalšími partnery. „Historicky zajímavých odrůd jablek a dalšího ovoce v naší zemi ubývá, proto bychom rádi obyvatele z našeho kraje i ostatní návštěvníky seznámili s tím, co se zde původně pěstovalo. Budeme rádi, když se zúčastní soutěže o nejkrásnější jablko z výpěstků zahrádkářů. Děti zase mohou vyhrát drobné ceny, když namalují nejhezčí obrázek ovocného stromu. Nabídneme samozřejmě i hudební vystoupení a slavnostní salvu ostrostřelců,“ uvedl krajský radní Karel Jakobec.

Program začne v 10 hodin jarmarkem místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Chybět nebudou tvůrčí dílny pro děti i dospělé. Akci završí v 16 hodin svým hudebním vystoupením Vladimír Merta & Sean Barry & band. Vstup je zdarma a jako bonus zahraje každou lichou hodinu oblíbená Zpívající fontána, světoznámý symbol kolonády v Mariánských lázních.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Karlovarska